👈 فروشگاه فایل 👉

حذف صفر از پول ملی

ارتباط با ما

... دانلود ...

حذف صفر از پول ملی

عنوان: حذف صفر از پول ملی

قالب: Word

تعداد صفحات: 22

چکیده

پول نه تنها واسطه مبادلات اقتصادی است، بلکه بر هویت ملی شهروندان و اقتدار ملی دولت نیز تاثیر می‌گذارد. بنابراین پول می‌تواند به عنوان ابزاری برای تحکیم هویت ملی و سیاسی ملت‌ها به شمار آید. به عبارت دیگر ارزش پول ملی می‌تواند بر دیدگاه شهروندان نسبت به وضعیت اقتصادی و هویت ملی کشورشان تاثیر گذار باشد. اگر شهروندان یک کشور همواره انتظار کاهش ارزش پول ملی خود را داشته باشند این مسئله موجب نگرانی مقام‌های دولتی خواهد شد. دولت باید با حفظ ارزش پول ملی اعتماد شهروندان خود را نسبت به پول ملی کشور افزایش دهد و مانع از این شود که «پدیده جانشینی پول» رخ داده و مردم به ارزهای خارجی روی آورند.

از این رو این مقاله در نظر دارد تا با تبیین حذف صفر از پول ملی و مطالعه تجربه دیگر کشورها و تاریخچه بحث، فواید و آسیب‌های حذف صفر از پول ملی را مورد تحلیل قرار داده و پس از آن با بررسی تاثیر یا عدم تاثیر حذف صفر از پول ملی بر تورم به این سوال پاسخ دهد که آیا حذف 3 صفر از ریال ایران امری مناسب و به موقع است یا خیر؟

واژگان کلیدی: حذف صفر از پول ملی، ارزش پول ملی، ریال، تورم، ایران، پول، دولت.

👇محصولات تصادفی👇

طراحي سيستم هزينه يابي بر مبناي فعاليت(ABC) براي محاسبه بهاي تمام شده آموزش دانشجويان بررسي الگوي سنتي ازدواج در ايران پیشبینی مسیر رشد ترک به روش XFE به وسیله نرم افزار ABAQUS پاورپوینت CRM و نقش آن در بازاریابی اینترنتی بررسی مجازات اعدام براساس كنفرانس بين المللي سيراكيز(ايتاليا)