👈 فروشگاه فایل 👉

گزارش کارآموزی صنایع پتروشیمی واحد الفین پتروشیمی اراک

ارتباط با ما

... دانلود ...

گزارش کارآموزی صنایع پتروشیمی واحد الفین پتروشیمی اراک

گزارش کارآموزی صنایع پتروشیمی واحد الفین پتروشیمی اراک

فرمت فایل: ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات: 37

فهرست:

الف - پتروشيمي اراك در يك نگاه

- هدف

- سهامداران

- تاريخچه

- توليدات مجتمع

- موقعيت مجتمع

- تاريخچه احداث

- اهميت توليدات مجتمع

- خوراك مجتمع

- نيروي انساني

- مصارف توليدات مجتمع

- واحدهاي مجتمع

- واحدهاي سرويس هاي جانبي

- دستاوردهاي مجتمع

- حفظ محيط زيست

- اسكان و امكانات رفاهي

ب _ تجهيزات

- شير (VALVE)

- ظروف يا مخازن (VESSELS)

 مبدل حرارتي (HEAT EXCHANGER)

- پمپ (PUMP)

- بخار آب STEAM))

- مولد بخار (STEAM GENERATION UNIT)

- برجها (TOWERS)

ج – آشنائي با قسمتهاي مختلف واحد الفين و نحوة كاركرد و شرايط عملياتي آن :

- مبناي طراحي

- شرح پروسس

- شرح كنترل واحد

- سرويسهاي جانبي

- مقررات پيشگيري از حوادث

- مخازن محصول :

 د – واحد هيدروژناسيون بنزين پيروليزP.G.H :

جزئيات عمليات :

- راكتور هيدروژناسيون

عمليات جداسازي :

- برج 1001 ( DEPANTANIZER )

- برج 1003 (DEHEXANIZER)

- برج 1002 (DEHEPTANIZER)

- جداول

 پتروشيمي اراك در يك نگاه

هدف:

ايجاد يك مجتمع پتروشيمي جهت توليد مواد پايه اي و مياني با استفاده از خوراك اصلي نفتا تبديل آنها به فراورده هاي نهايي پليمري و شيميايي.

سهامداران :

    شركت ملي صنايع پتروشيمي

شركت سرمايه گذاري بانك ملي ايران

سازمان تامين اجتماعي

سازمان بازنشستگي كشوري

شركت سرمايه گذاري تدبير

ساير سهامداران

سرمايه نقدي شركت : 600 ميليارد ريال

تاريخچه :

مجتمع پتروشيمي اراك جهت توليد مواد پايه‌اي و مياني با استفاده از خوراك اصلي نفتا و تبديل آنها به فراورده‌هاي نهايي پليمري و شيميايي با سرمايه نقدي حدود 600 ميليارد ريال احداث گرديد . سهامداران آن ، شركت ملي صنايع پتروشيمي اراك و بانك ملي ايران كه 49 % از سهام را در اختيار دارد مي‌باشند.

توليدات مجتمع :

در ظرفيت كامل توليدات مجتمع بالغ بر 1108000 تن مواد پايه‌اي ، مياني و نهايي مي‌باشد كه نياز بخش وسيعي از صنايع داخلي را تامين و مازاد فرآورده‌ها به خارج از كشور صادر مي‌گردد.

موقعيت مجتمع :

مجتمع پتروشيمي اراك در جوار پالايشگاه اراك در كيلومتر 22 جاده اراك – بروجرد و در زميني به وسعت 738 هكتار قرار گرفته است .

تاريخچه احداث :

اين مجتمع يكي از طرح‌هاي زيربنايي و مهم مي‌باشد كه در راستاي سياست‌هاي كلي توسعه صنايع پتروشيمي و با هدف تامين نياز داخلي كشور و صادرات فرآورده‌هاي مازاد ايجاد گرديده است . اين طرح در سال 1363 بتصويب رسيد و پس از طي مراحل طراحي و نصب و ساختمان در سال 1372 فاز اول مجتمع در مدار توليد قرار گرفت .

در ادامه كار واحدهاي ديگر مجتمع تكميل گرديد و هر ساله با راه‌اندازي ساير واحدها ، شركت بسوي بهبود مستمر و توليد بيشتر و متنوع‌تر پيش‌ ميرود . در سال 1378 با بهره‌برداري از واحد اتانول آمين زنجيره توليدات مجتمع تكميل گرديد .

از سال 1378 با تصويب هيئت مديره و پس از بررسي‌هاي دقيق عملكرد مجتمع ، شركت در بازار بورس پذيرفته شد و واگذاري سهام آن آغاز گرديد .

اهميت توليدات مجتمع :

از مشخصه هاي استثنايي مجتمع پتروشيمي اراك استفاده از داننش هاي فني وتكنولوژي و فرآيندهاي پيشرفته ميباشد . توليدات مجتمع بسيار متنوع و عمدتا گريدهاي مختلف را شامل ميشود. از لحاظ انتخاب خطوط توليد كمتر مجتمعي را ميتوان يافت كه از مانند مجتمع پتروشيمي اراكتركيبي از توليدات پليمري و شيميايي ارزشمند و حتي شاخه خاصي از توليدات توليدات نظير سموم علف كش ها را يكجا داشته باشد. مجتمع پتروشبمي اراك از لحاظ تنوع , ارزش فرآورده ها و نقش حساس آن در تامين نياز صنايع مهم كشور كم نظير

مي باشد.

خوراك مجتمع :

خوراك اصلي مجتمع نفتاي سبك و سنگين است كه از پالايشگاه اصفهان واراك از طريق خطوط لوله تامين مي شود . خوراك ديگر مجتمع گاز طبيعي است كه از خط لوله سراسري مجاور مجتمع اخذ مي گردد . ضمنا حدود 6000 تن آمونياك و حدود 153000 تن در سال اكسيژن در واحد جداسازي هوا در مجتمع توليد

مي گردد.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت بررسی موزه هنر میلواکی حقوق مجلس شورا حقوق و تکالیف آن دانلود طرح توجیهی باغداری مقاله بررسی رابطه بین شاخص رضایت مندی مشتریان و وزن هرمی (اهمیت) آنها برای سازمان شیپ فایل شهرهای استان اصفهان به صورت نقطه ای