👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود گزارش کارآموزی پروژه ملي كارون 3

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود گزارش کارآموزی پروژه ملي كارون 3

دانلود گزارش کارآموزی پروژه ملي كارون 3

فرمت فایل: ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات:76

فهرست

مقدمه              

فصل اول آب به عنوان منبعي جهت توليد انرژي الكتريكي

فصل دوم طراحي و ساخت شير پروانه اي

فصل سوم طراحي و ساخت توربين

فصل چهارم طراحي و ساخت ژنراتور

فصل پنجم ترانسفورماتور –با س داكت

فصل ششم معرفي برخي ازتست‌ها وتابلوهاي كنترلي واحدهاي نيروگاه

مقدمه :

دستاوردهاي پروژه ملي كارون 3

با توجه به محدوديت هاي توپو گرافيك و تكنيكي سهم توليد انرژي بوسيله نيروي آب در جريان هم اكنون حدود 25% است. اين ميزان در كشور ما حدود 5% است اما با توجه به پتانسيل طبيعي و دانش و تجربه ساليان اخير امكان توسعه آن تا 40% نيز وجود دارد.

نيروگاه 2000MW مگاواتي كارون 3 نقش عمده اي را در اين زمينه بر عهده دارد. اين نيروگاه علاوه بر تامين 4172 ميليون كيلو وات ساعت انرژي ساليانه در زمان اوج مصرف برق بار پيك شبكه را تامين مي‌كند، متوازن كننده توان راكتيو جهت بهبود ضريب توان انرژي الكتريكي شبكه سراسري برق كشور است و وظيفه كنترل فركانس برق سراسري را بر عهده دارد كه از لحاظ اين موارد در بين نيروگاههاي موجود در كشور منحصر به فرد است. با توجه به اهميت پروژه ملي سد و نيروگاه كارون 3 ضمن در اختيار قرار گرفتن دانش روز دنيا و استفاده از تجربيات شركت هاي معتبر بين المللي از تمام پتانسيل داخلي جهت برنامه ريزي و كنترل و مديريت پروژه استفاده شده است.

تاريخچه طراحي و ساخت نيروگاه آبي كارون 3

سد و نيروگاه كارون 3 در استان خوزستان بر روي رودخانه كارون و در فاصلهkm 140هوايي شمال شرق اهواز واقع شده است. نوع سد كارون 3 بتني نازك دو قوسي است. طول تاج سد 462 متر و ارتفاع آن از پي 205 متر است. آغاز فعاليت هاي ساختماني اصلي كارون3 در سال1377 بوده و نصب تجهيزات نيروگاهي اين پروژه از اسفند ماه 1377 آغاز شده است، احداث اين سد باعث بوجود آمدن درياچه اي به وسعت48Km.m و حجمي در حدود3 ميليارد مي شود.

👇محصولات تصادفی👇

کار تحقیقی در مورد تعريف‌ جرم‌ شبیه سازی مبدل زتا (zetta) در متلب پایان نامه بررسی شبکه های تعریف شده با نرم افزار (SDN) برنامه پخش بار نیوتن رافسون در سیستم 30 باسه IEEE در نرم افزار متلب بررسی عددي و تجربی اثر المانهاي زبري بر میزان انتقال حرارت ازصفحه صاف دما ثابت